Perde Aksesuarları

Perde Aksesuarları

Braçol

Fon perdeleri kenarlara toplamaya yarayan, uçları püsküllü kalın örgü kordonlardır.  Çeşitli renk ve modellerde tasarlanmış şekilleri mevcuttur.

Saçak / Püskül

Perdelerin, döşemelik kumaşların, yatak veya masa örtülerinin kenarlarına dikilen süslü iplik salkımlardır.  Saçaklar çeşitli şekillerde bağlanarak değişik motiflerde hazırlanabilirler.

Kordon

Pano veya fon perde dediğimiz kalın kumaştan süsleme perdeleri kenarlara toplamaya yarayan kalın örgü ipten yapılmış perde aksesuarlarıdır.  Farklı renkte ipler kullanılarak tasarlanmıştır.  Perdeyle bütünleşmesi düşünülmüştür.

Sutaşı

Perde kenar veya eteklerini süslemek için kullanılan işlemeli şeritlerdir.  Zikzaklı, düz ve işlemeli modelleri mevcuttur.  Farklı renkte iplerden yapılarak hareket verilmiştir.

Renso

Fon perdeleri kenarlara eklemek için kuşak veya braçolların takıldığı, duvarlara monte edilen metal kancalardır.  Sarı, nikel, eskitme görünümünde olan çeşitleri mevcuttur.

Ambrans

Fon perdeleri kenarlara toplamak için braçol ve kuşakların takıldığı, uçları süslemeli metal aksesuarlardır.

Perde Kapsülleri

Kapsüller rustikli perde modellerinde kullanılan farklı renklerde metal veya plastikten yapılmış yuvarlak aksesuarlardır.   Kumaşlar üzerine belli kalıplarla delinen deliklerin üzerine takılır.  Kapsüller sayesinde, kumaş perdelerin taşıyıcı borular üzerinde hareketi sağlanır.

Perde Mandalları

Tül veya hafif kumaş perdeleri perde taşıyıcıları üzerine asmak suretiyle sistem üzerinde hareketini de sağlayan metal aksesuarlardır.  Ayrıca dekoratif amaçla da kullanılan kumaş perdeleri kenarlara veya yukarı toplamak için kullanılan tipleri de mevcuttur.

Yanbar Menü